Hurtownia tkanin, dodatków i artykułów krawieckich.

O firmie Benetex

Hurtownia tkanin, dodatków krawieckich i artykułów pasmanteryjnych
Zapraszamy do stałej współpracy: ul. Ostrowska 458, 61-324 Poznań

 1. Witamy
 2. O firmie
Siedziba hurtowni Benetex. Budynek w Poznaniu przy ul. Ostrowskiej 458

To już ponad 30 lat

Dziękujemy, że jesteście z nami

Firma Benetex rozpoczęła działalność w zakresie handlu akcesoriami do produkcji odzieży w grudniu 1993 roku. Od tego czasu nasza sprzedaż rozwinęła się o kolejne asortymenty z zakresu dodatków krawieckich i tkanin. Nasz zasięg działalności obejmuje całą Polskę. Od początku istnienia funkcjonujemy jako wyłączny i oficjalny przedstawiciel wielu uznanych europejskich producentów tkanin i dodatków krawieckich w Polsce.

Nasza działalność rozpoczęła się w końcówce 1993 roku od sprzedaży nici do szycia belgijskiego producenta BST. Zakres asortymentowy obejmował nici szwalnicze w wielu odmianach od poliestru ciętego, poprzez poliester rdzeniowy, rdzeniowy poliester – bawełna, poliester teksturowany, poliester ciągły, nici monofilamentowe poliamidowe po nici trudno palne aramidowe (meta-aramid i para-aramid) oraz nici hafciarskie. Wszystko w szerokiej kolorystyce i różnych grubościach. Stworzyliśmy duży zapas magazynowy w naszej hurtowni umożliwiając szybki serwis dla naszych klientów.

Benetex stoisko wystawowe na targach Sawo 2014
Benetex stoisko wystawowe na targach 2018
Benetex stoisko wystawowe na targach Sawo 2016

Z czasem zaczęliśmy poszerzać nasz asortyment dodatków krawieckich o kolejne pozycje wprowadzając stopniowo tkaniny i podszewki (w tym tkaniny zaawansowane technologicznie przeznaczone do szycia odzieży ochronnej i roboczej, wojskowej, policyjnej). W naszej hurtowni z czasem pojawiły się tkaniny i dzianiny trudno palne aramidowe do najbardziej wymagających zastosowań.

Także w zakresie ważnych dla naszych klientów dodatków krawieckich wprowadziliśmy w naszej hurtowni zamki błyskawiczne (zamki kostkowe, zamki spiralne, zamki metalowe – wszystko w wielu wykończeniach, także trudno palne aramidowe). W sprzedaży magazynowej posiadamy również rzep odzieżowe, flizeliny, wkłady odzieżowe, klamry plastikowe (klamry nylonowe i klamry acetalowe), klamry metalowe, taśmy dziane i taśmy tkane. Ważnymi pozycjami w naszej hurtowni są cieszące się wysokim uznaniem naszych klientów taśmy odblaskowe, siatki dystansowe i welury. Uzupełnieniem naszej oferty dodatków krawieckich są lamówki, napy, guziki zatrzaskowe i inne drobne elementy metalowe.

Nasz bogaty zakres asortymentowy dodatków krawieckich i tkanin pozwala na zapewnienie dobrego serwisu dla naszych klientów. Oferowane przez nas akcesoria krawieckie i tkaniny produkowane są przez renomowane europejskie firmy o długiej tradycji w tekstyliach. Naszą sprzedaż realizujemy również wysyłkowo, co pozwala naszym klientom zaoszczędzić czas i skorzystać z dostawy door to door.

Dobra obsługa naszych klientów i zapewnienie wysokiej jakości tkanin i dodatków krawieckich pozwala nam rozwijać naszą działalność z sukcesem od ponad 30 lat.
Dziękujemy wszystkim naszym partnerom handlowym i klientom za obdarzenie nas zaufaniem.

Ponad 30 lat na polskim rynku tkanin i dodatków krawieckich to:

 • Wieloletnie doświadczenie dzięki współpracy z renomowanym producentami tkanin i dodatków krawieckich.
 • Dobra współpraca z producentami odzieży i innych akcesoriów tekstylnych potrzebujących w swojej produkcji tkanin, podszewek, nici szwalniczych, wkładów odzieżowych, rzepów odzieżowych, taśm odblaskowych, taśm tkanych, taśmy dzianych, taśm nośnych, lamówek, zatrzasków, nap, zamków błyskawicznych, siatek dystansowych i welurów.
 • Międzynarodowe kontakty w zakresie tkanin i dodatków krawieckich.
 • Najwyższa jakość tkanin i dodatków krawieckich potwierdzona licznym certyfikatami, w tym certyfikatami ekologiczności OEKO-TEX® STANDARD 100 poświadczającymi bezpieczeństwo naszego asortymentu.
 • Z naszego magazynu w Poznaniu prowadzimy sprzedaż hurtową umożliwiając szybkie dostawy dzięki dużemu zapasowi magazynowemu dodatków krawieckich.
 • Część naszego asortymentu, szczególnie tkaniny i dzianiny produkowana jest na zamówienie naszych klientów i dostarczana bezpośrednio od reprezentowanego przez nas producenta.

W zgodzie z naturą - wierzymy, że przyszłość jest eco!

Bardzo ważna jest dla nas ekologia i bezpieczeństwo. Najwyższą jakość naszych tkanin i dodatków krawieckich potwierdzają liczne certyfikaty, w tym certyfikaty ekologiczności OEKO-TEX® STANDARD 100. Certyfikat ten jest przyznawany według rygorystycznych standardów bezpieczeństwa i jakości tkanin i tekstyliów. Znak OEKO-TEX® Standard 100, oznacza, że tkanina pochodzi z całkowicie bezpiecznej linii produkcyjnej i jest wolna od substancji toksycznych.

Kryteria kontroli są w znacznej mierze bardziej rygorystyczne niż obowiązujące normy prawne i często stają się prekursorami nowych norm prawnych jak na przykład: wykluczenie rakotwórczych barwników azowych, bardziej restrykcyjne normy zawartości formaldehydów, zakaz używania barwników wywołujących alergię. Badany jest również wpływ procesu produkcyjnego na środowisko, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Istotny jest także wpływ gotowych wyrobów na osoby, które będą z nich korzystać. W naszej firmie dbamy, aby oferowane przez nas produkty były ekologiczne i bezpieczne.

Skontaktuj się z nami !

Hurtownia tkanin specjalistycznych, dodatków krawieckich i artykułów pasmanteryjnych
Bezpośredni importer i wyłączny przedstawiciel w Polsce wielu renomowanych światowych producentów tekstyliów
Zapraszamy do stałej współpracy: ul. Ostrowska 458, 61-324 Poznań

Skontaktuj się z nami! Hurtownia Benetex to ponad 25-letnie doświadczenie w branży krawieckiej, wyjątkowa obsługa klienta, 
      wiedza i wszechstronna pomoc zakresie doboru odpowiednich tkanin i dodatków krawieckich.

Piotr Szymański

Właściciel


+48 618 705 692

piotr.szymanski@benetex.pl

Marek Piasecki

Handlowiec
rejon Polska Wschodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 609 824 773

marek.piasecki@benetex.pl

Arkadiusz Razik

Handlowiec
rejon Polska Zachodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 609 824 772

arkadiusz.razik@benetex.pl

Ewelina Lehmann

Specjalista ds. handlowych
rejon Polska Wschodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 451 053 908

e.lehmann@benetex.pl

Agnieszka Jankowska

Specjalista ds. handlowych
rejon Polska Zachodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 601 770 013

a.jankowska@benetex.pl

Maciej Jasiecki

Logistyka i realizacja
zamówień


+48 609 824 771

m.jasiecki@benetex.pl

Anna Rembielak-Taciak

Księgowość


+ 48 451 053 909

a.rembielak@benetex.pl

Mapa podziału handlowego

Granica wyznacza rejon Polski Wschodniej oraz rejon Polski Zachodniej.

Wszystkich zainteresowanych osobistym spotkaniem
z nami zapraszamy do siedziby naszej firmy
od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-16.00
sobota - zamknięte

ul. Ostrowska 458, 61-324 Poznań, woj. wielkopolskie