Hurtownia, sprzedaż tkanin specjalistycznych. Tkaniny na odzież roboczą, ochronną. Tkaniny na odzież zawodową, tkaniny techniczne - Hurt

Tkaniny i dzianiny Concordia Textiles

Concordia Textiles to producent wysokiej jakości tkanin specjalistycznych. Spełniają wiele norm i są z powodzeniem stosowane w produkcji odzieży ochronnej, wojskowej, roboczej, zawodowej, a także codziennej.

 1. Witamy
 2. Oferta \ Tkaniny i dzianiny specjalistyczne Concordia Textiles
Logo firmy Concordia Textiles - Hurtownia Benetex oficjalny przedstawiciel firmy w Polsce

Concordia Textiles

95 lat doświadczeń w produkcji tkanin

Concordia Textiles ma prawie 100 letnie doświadczenie w produkcji i wykańczaniu tekstyliów. Powstała w 1925 roku. Jako zintegrowany producent Concordia kontroluje cały cykl produkcyjny, od tkania, poprzez barwienie, drukowanie, wykańczanie, aż do powlekania lub laminowania. Concordia projektuje, przygotowuje i rozwija rozwiązania tekstylne dla wielu profesjonalnych rynków.

Główna siedziba firmy i jeden z zakładów produkcyjnych znajduje się w Waregem w Belgii. Ponadto zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Chinach i Bangladeszu, dla obsługi klientów, którzy ulokowali swoją produkcję na Dalekim Wschodzie.

Hurtownia tkanin Benetex - oficjalny przedstawiciel Grupy Concordia Textiles w Polsce

Concordia Textiles to szeroka oferta profesjonalnych tkanin specjalistycznych, o specyficznych właściwościach, podwyższonej odporności i trwałości. Tkaniny na odzież ochronną oraz tkaniny na odzież roboczą i zawodową - od lekkich, oddychających, szybkoschnących po super mocne, wytrzymałe tkaniny przeznaczone do prac w najcięższych warunkach.

Oferta tkanin specjalistycznych to także niezwykle zaawansowane tkaniny wojskowe pomagające sprostać fizycznym i środowiskowym wymaganiom na polu walki czy podczas codziennego użytkowania: tkaniny kamuflażowe mundurowe oraz tkaniny militarne do produkcji wyposażenia taktycznego.

Concordia Textiles to również tkaniny odzieżowe. Firma w swojej ofercie posiada wiele propozycji modnych tkanin dedykowanych do szycia odzieży - głównie kurtek czy odzieży sportowej oraz wyspecjalizowaną kolekcję tkanin do różnych zastosowań związanych z obecnym stylem życia np. tkaniny na torby, plecaki, akcesoria czy też tkaniny na wózki dziecięce, foteliki samochodowe, nosidełka itp.

W sprzedaży znajduje się także bogata gama tkanin technicznych. Od tkanin opracowanych w celu zaspokojenia potrzeb rynku druku cyfrowego i rynku tekstyliów domowych po tkaniny przemysłowe - mocno zaawansowane techniczne rozwiązania tekstylne do różnych zastosowań przemysłowych.

Tkaniny Concoria Textiles spełniają najwyższe standardy jakości. Wyjątkowe parametry tkanin osiągnięto dzięki wielu własnym, nowoczesnym i unikatowym technologiom. Gwarancją wysokiej jakości produkcji, jej stabilności i powtarzalności jest wdrożony zintegrowany system zarządzania jakością i zarządzania środowiskowego zgodny z normami ISO 9001 oraz ISO 14001. Wszystkie tkaniny Concoria Textiles są też bezpieczne dla człowieka o czym świadczy posiadanie certyfikatu OEKO-TEX Standard 100.

Tkaniny specjalistyczne

Tkaniny spełniające rygorystyczne normy techniczne do specjalistycznych zastosowań.

Bogaty asortyment tkanin przeznaczonych do specjalnych zastosowań, opracowanych pod kątem idealnego dopasowania do wymogów różnych środowisk pracy i sytuacji. Tkaniny specjalistyczne Concordia Textiles spełniają najbardziej rygorystyczne normy przy zachowaniu niezwykłej estetyki bez utraty komfortu i funkcjonalności podczas wielogodzinnej pracy nawet w wyjątkowo wymagajacych warunkach.

Grupa tkanin do specjalnych zastosowań obejmuje:

 • tkaniny na odzież ochronną, roboczą i zawodową
 • tkaniny militarne - do zastosowań wojskowych
 • tkaniny medyczne oraz przeznaczone do stref czystych oraz pomieszczeń bezpyłowych

Tkaniny odzieżowe:

Tkaniny na odzież wierzchnią i sportową. Tkaniny do produkcji akcesoriów

Dzięki prawie stuletniemu doświadczeniu w produkcji tkanin Concordia Textiles jest solidnym dostawcą dla wielu marek odzieżowych. Dzięki zintegrowanej wertykalnie strukturze produkcji, obejmującej między innymi serwis odzieży i zakłady produkcyjne na 2 kontynentach, w Europie i Azji, Concordia jest w stanie zoptymalizować łańcuch dostaw międzynarodowych sieci w świecie mody.

Concordia Textiles produkuje modne tkaniny, które są używane głównie do produkcji kurtek i płaszczy. W przypadku stosowania odpowiednich powłok lub laminatów, tkaniny nadają się również do innych zastosowań związanych ze stylem życia, takich jak kurtki sportowe, torby i pojemniki, produkty mobilne dla dzieci i akcesoria.

Tkaniny techniczne oraz tkaniny przemysłowe:

Zaawansowane technicznie rozwiązania tekstylne do różnych zastosowań przemysłowych.

Pionowo zintegrowana struktura i szeroka wiedza badawczo-rozwojowa w zakresie tekstyliów technicznych pozwala Concordii dostarczać dedykowane rozwiązania dla konkretnych rynków i branż. Concordia Textiles zapewnia szeroką gamę tkanin opracowanych w celu zaspokojenia potrzeb rynku druku cyfrowego i rynku tekstyliów domowych. Ponadto oferta obejmuje również techniczne rozwiązania tekstylne do różnych zastosowań przemysłowych.

Grupa tkanin technicznych do przemysłowych zastosowań obejmuje:

 • tkaniny techniczne do druku cyfrowego
 • tkaniny dla domu
 • tkaniny na różne zastosowania przemysłowe

Tkaniny na odzież ochronną oraz tkaniny na odzież roboczą i zawodową

Wysoce wyspecjalizowane tkaniny spełnijące wszelkie specyficzne wymagania branżowe.

Niewiele tkanin stanowi większą wartość dla użytkownika niż przeznaczone na osobiste materiały ochronne. Concordia Textiles opracowuje i produkuje specjalistyczne tkaniny ochronne stosowane w środkach ochrony indywidualnej (PPE). Tkaniny Concordia Textiles do produkcji odzieży ochronnej oraz tkaniny do produkcji odzieży roboczej i zawodowej chronią użytkowników przed urazami w szerokim zakresie zastosowań.

Pracownicy w różnych sektorach są narażeni na różne zagrożenia, tkaniny są wyspecjalizowane, aby spełnić specyficzne wymagania branżowe. Przy opracowywaniu tkanin uwzględniane są nie tylko przepisy prawne i certyfikacje, ale także komfort, funkcjonalność i trwałość po praniu przemysłowym. Wszystkie oferowane przez Concordia Textiles tkaniny przeznaczone na odzież ochronną posiadają certyfikaty świadczące o wysokiej wytrzymałości na działanie wielu czynników zewnętrznych.

W ramach tej grupy tkanin są:

 • tkaniny chroniące przed gorącem i płomieniem
 • tkaniny do ciężkich zastosowań
 • tkaniny odporne na warunki atmosferyczne

„Never out of stock”:

W przypadku wybranej liczby produktów o wysokim zapotrzebowaniu Concordia Textiles utworzyła program „Never out of stock”, który zapewnia wysoki poziom dostępności. Produkty z programu NOS można znaleźć za pomocą selektora tkanin:

https://www.concordiatextiles.com/en/personal-protection/fabrics-personal-protection

Tkaniny militarne

Tkaniny kamuflażowe mundurowe oraz tkaniny wojskowe do produkcji taktycznego sprzętu i wyposażenia.

Niewielu ludzi jest bardziej narażonych na różne zagrożenia niż żołnierze. Podczas misji wojskowych konieczne jest, aby żołnierze mieli odpowiednią odzież ochronną i akcesoria. Concordia Textiles produkuje szereg wysokiej jakości tkanin wojskowych opracowanych w celu spełnienia precyzyjnych specyfikacji przygotowanych przez armie różnych krajów. Dzięki własnemu działowi drukowania Concordia jest wysoko wyspecjalizowana w zakresie drukowania kamuflażu na tkaninach syntetycznych w różnych wzorach i niuansach kolorystycznych.

W ramach grupy tkanin militarnych znajdują sie:

 • tkaniny wojskowe mundurowe
 • tkaniny wojskowe na kamizelki kuloodporne i taktyczne
 • tkaniny wojskowe na systemy nośne
 • tkaniny wojskowe na śpiwory
 • tkaniny wojskowe na namioty i poncza

Tkaniny medyczne i tkaniny do stref czystych (cleanroom)

Tkaniny do obszarów wymagających specjalnego funkcjonowania.

Tkaniny medyczne

Tkaniny wielokrotnego użytku przeznaczone do zastosowań medycznych, takich jak narzuty chirurgiczne, fartuchy, pokrowce na materace, przesuwane prześcieradła i szpitalne worki do prania muszą spełniać surowe normy mające na celu zapobieganie przenoszeniu infekcji i bakterii. W przypadku sali operacyjnej narzuty i fartuchy chirurgiczne należą do klasy 1 dla urządzeń medycznych i muszą wypełniać różne składniki normy EN 13795. Tkaniny medyczne Concordia Textiles spełniają surowe wymagania normy EN 13795 dla tkanin. System kontroli jakości gwarantuje niezbędne bezpieczeństwo tych zaawansowanych technologicznie produktów.

Tkaniny do sterf czystych i pomieszczeń bezpyłowych

Obok tekstyliów i tkanin do użytku medycznego Concordia Textiles oferuje również specjalistyczne tkaniny do zastosowań w strefach czystych wymagających zagwarantowania stabilnego środowiska pracy oraz tkaniny do zastosowań w pomieszczeniach bezpyłowych i chroniących przed pyleniem - chroniących drogi oddechowe przed negatywnymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Tkaniny na odzież wierzchnią

Tkaniny odzieżowe Concordia - zawsze zgodne z najnowszymi trendami tkanin, kolorów i mody

Concordia Textiles oferuje w każdym sezonie kolekcję tkanin zgodnie z bieżącymi trendami, a także przygotowuje rozwiązania indywidualne dla odzieży wierzchniej. Dedykowany dział badań i rozwoju oraz wyspecjalizowane wewnętrzne laboratorium kolorystyczne zapewniają, że tkaniny są zgodne z najnowszymi trendami tkanin, kolorów i mody. Concordia Textiles oferuje kompleksowe rozwiązania, które obejmują również podszewki i szycie kurtek. W zależności od łańcucha dostaw naszych klientów, tkaniny mogą być dostarczane z fabryk Concordii w Europie lub Azji.

Tkaniny na kurtki i płaszcze. Tkaniny casual.

Concordia wyróżnia różne grupy tkanin, które spełniają wymagania różnych zastosowań końcowych. Modne tkaniny formalne są opracowywane z myślą o ponadczasowym wyglądzie, idealnym do kurtek i płaszczy w kolekcjach szytych na miarę. Modne tkaniny casual odzwierciedlają tożsamość stylu i oryginalność dla świadomych mody mężczyzn i kobiet, którzy chcą niepowtarzalnego i osobistego stylu. Concordia Textiles oferuje nową generację tkanin wierzchnich ze specjalnymi wykończeniami, których efektem jest wygląd skóry lub kredy, efekty metalizowane itp.

Tkaniny na odzież sportową

Osobną grupę stanowią tkaniny używane do odzieży sportowej łączące w sobie cechy estetyczne z wymaganymi właściwościami użytkowymi. Aby zaspokoić potrzeby marek sportowych związanych ze stylem życia, a także wyspecjalizowanych marek outdoorowych, odróżniamy „modę sportową” od tkanin „sportowych”. W ofercie „mody sportowej” łączą się modne stylizacje z funkcjonalnymi właściwościami, takimi jak wodoodporność, wysoka oddychalność, komfort dopasowania, itp. Tkaniny z oferty „sportów wysiłkowych” opierają się na technologii ochrony przed złymi warunkami atmosferycznymi, oddychalności, rozciągliwości, izolacji cieplnej itp. i łączą doskonałą funkcjonalność z wysokim poziomem komfortu.

Tkaniny na akcesoria mobilne

Bezpieczne, wygodne i modne tkaniny na akcesoria przenośne

Concordia Textiles ma wyspecjalizowaną ofertę tkanin do różnych zastosowań produktów związanych ze stylem życia, które podążają za trendami mody, takimi jak torby, akcesoria i wózki dziecięce.

Tkaniny na torby i plecaki

Tkaniny Concordia używane na torby i plecaki odzwierciedlają trendy w modzie i są bardzo odporne na zużycie. Dział R&D ściśle współpracuje ze stylistami, aby zapewnić modne tkaniny o dodatkowej wytrzymałości na rozdarcie i specjalnych właściwościach użytkowych, takich jak wodoodporność itp.

Tkaniny na akcesoria do transportowania dzieci

Do różnych zastosowań w produktach do transportowania dzieci i akcesoriach (np. spacerówki, wózki dziecięce, foteliki samochodowe, plecaki lub nosidełka, itp.) Concordia Textiles produkuje szeroką gamę wygodnych, bezpiecznych i modnych tkanin. Są zgodne z Ökotex Standard 100, klasa 1 dla produktów dla dzieci, co gwarantuje, że są one wolne od szkodliwych i alergizujących substancji.

Produkcja odzieży

Zaufany dostawca tekstyliów dla licznych klientów mody

Z prawie stuletnim doświadczeniem w branży tekstylnej, Concordia Textiles jest uznanym i zaufanym dostawcą z licznymi zadowolonymi klientami mody. Wiedza specjalistyczna obejmuje produkcję tekstylną, produkcję tkanin na odzież wierzchną, odzież sportową i dzianiny. Europejski zespół produkcji odzieży znajduje się w Belgii (Waregem), azjatyckie biura produkcji odzieży znajdują się na kluczowych rynkach produkcyjnych Suzhou (Chiny) i Dhaka (Bangladesz). Dzięki własnym zakładom produkcji odzieży i rozległej sieci partnerów łańcucha dostaw Concordia zaspokaja zróżnicowane potrzeby globalnych klientów.

Szczegółowa kontrola, dokładne testy

Począwszy od projektu produktu, Concordia Textiles zarządza i kontroluje wszystkie etapy procesu produkcyjnego, od tkaniny do gotowej odzieży. Własne akredytowane laboratorium testuje tkaniny pod kątem trwałości koloru, stabilności wymiarowej, przepuszczalności powietrza, hydrofobowości, wodoodporności, mechacenia itp. Dopiero po przejściu niezbędnych testów tkaniny są dostarczane do działu odzieży.

Concordia Textiles specjalizuje się w produkcji dzieży wierzchniej - kurtkach wyściełanych, a także funkcjonalnych kurtkach z klejonym szwem.

Tkaniny do druku cyfrowego

Tkaniny do nadruku cyfrowego do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

Concordia Textiles oferuje szeroką gamę tkanin do nadruków cyfrowych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Unikalna formuła powlekania i aplikacji pozwalaja na drukowanie materiałów o krótkim czasie schnięcia, zwiększając produktywność drukarki i zapewniając doskonałą gamę kolorów. Ponadto tkaniny drukowane wykazują lepszą odporność na zarysowania w porównaniu ze standardami rynkowymi. Dzięki zintegrowaniu pionowemu, od badań i rozwoju po tkanie do wykończenia, możemy zaoferować gwarantowany w 100% europejski standard jakości i produkty zgodne z wymogami Öko-Tex.

W grupie tkanin do druku cyfrowego Concordia oferuje 3 rodzaje produktów:

Sublitexco - gotowe tkaniny poliestrowe o specyficznych właściwościach (np. hydrofobowe, wodoszczelne, ...) nadają się tylko do druku transferowego.

Soltexco - powlekane tkaniny poliestrowe nadają się do farb rozpuszczalnikowych, eko-rozpuszczalnikowych, lateksowych i utwardzalnych promieniami UV. Kolekcję produktów Soltexco można również zadrukować na tylnej stronie za pomocą atramentów z bezpośrednim rozproszeniem, bezpośrednią sublimacją lub sublimacją transferową w celu uzyskania doskonałych aplikacji podświetlanych.

Distexco - gotowe tkaniny poliestrowe do druku bezpośredniego i transferowego.

Tkaniny dla domu:

Doskonała funkcjonalnosć, szerokie zastosowanie

Dzięki swojej funkcjonalności i właściwościom estetycznym tkaniny są szeroko stosowane w zastosowaniach domowych. Nasze rozwiązania tekstylne obejmują różne zastosowania, od wewnętrznej i zewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej po pokrycia ścian i zasłony. Własne studio projektowe Concordia Textiles monitoruje najnowsze trendy, a nasze ciągłe starania o jakość podczas procesu produkcji gwarantują doskonałą funkcjonalność naszych produktów.

Osłony wewnętrzne

Concordia Textiles jest jednym z głównych dostawców tkanin do wewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej na rynku europejskim. Możemy dostarczyć surowe białe, barwione i / lub półfabrykaty do szerokości 3 metrów, do tkanin plisowanych, rolet i paneli, a także do żaluzji pionowych. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi oraz innowacjom jesteśmy w stanie sprostać najnowszym wymaganiom rynku.

Zasłony

Concordia Textiles to wysokiej jakości dostawca wyszukanych zasłon tekstylnych. Naszą siłą jest opracowywanie rozwiązań tekstylnych w ścisłej współpracy z naszymi klientami. Od projektu i przędzy, aż po certyfikowany gotowy produkt, cały proces traktujemy z najwyższą starannością.

Tapety

Concordia Textiles produkuje tapety średniej i wysokiej klasy dla międzynarodowych firm. Wewnętrzne studio projektowe Concordia Textiles monitoruje najnowsze trendy i wdraża je w stylowych wzorach i wyrafinowanych kolorach. Wykorzystanie naszej rozległej wiedzy na temat technik drukowania, takich jak połysk, puch, metalizowanie, efekt skórki brzoskwini itp., prowadzi do efektu pokrycia ścian o niezmiennie wzorowej jakości. Wszystkie nasze produkty posiadają znak CE, ognioodporność BS EN 13501-1 i normę emisji A.

Tkaniny przemysłowe

Niezawodne, zaawansowane technologicznie tkaniny do najróżniejszych zastosowań przemysłowych

Doświadczony dział badawczo-rozwojowy Concordii opracowuje techniczne tkaniny do różnorodnych zastosowań, takich jak dekorowanie ognioodporne, przemysłowe torby do prania dla szpitali, tekstylia stosowane w przemyśle samochodowym, parasole itp. Tkaniny te zapewniają wysoki poziom wydajności technicznej, aby sprostać często wymagającym specyfikacjom zastosowań przemysłowych. Wyzwania techniczne przedstawione przez branżę są najpierw dokładnie badane, zanim dział R&D opracuje techniczne rozwiązanie tekstylne. Integracja pionowa, własne akredytowane laboratorium i stała kontrola procesu produkcyjnego pozwalają na produkcję wysoce niezawodnych tkanin przemysłowych.

Tkaniny chroniące przed ogniem i płomieniem

Właściwa ochrona przed gorącymi czynnikami termicznymi

Na wielu stanowiskach pracownicy są narażeni na działanie czynników gorących. Ludzie pracujący w sektorze energii elektrycznej, zakładach użyteczności publicznej, przemyśle naftowym i gazowym lub przemyśle petrochemicznym są narażeni na zagrożenia, które mogą spowodować poważne a nawet śmiertelne poparzenia. Konieczne jest wtedy stosowanie odzieży ochronnej zabezpieczającej przed działaniem określonych czynników gorących. W przypadku łuku elektrycznego lub uderzenia ognia źle dobrane ubrania ochronne mogą się zapalić i stopić, powodując oparzenia skóry. Użycie tkanin trudnopalnych spowoduje wygaszenie płomienia, zanim odzież zacznie się palić, a tym samym pomoże ochronić użytkownika. Tkaniny Concordia Textiles zapewniają odporność na czynniki gorące i płomień oraz zapobiegają gromadzeniu się ładunków statycznych oraz ich wyładowaniom i łukiem elektrycznym.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny na ubrania robocze do ciężkich zastosowań - Heavy Duty

Tkaniny specjalistyczne na odzież roboczą przeznaczoną do pracy w trudnych warunkach.

Concordia Textiles oferuje szeroką gamę mieszanek bawełniano - poliestrowych, które są odporne na zużycie w codziennym użytkowaniu. Tkaniny są idealne dla pracowników w sektorach takich jak budownictwo, produkcja, inżynieria lub naprawa i konserwacja. Dodanie poliestru do bawełny zwiększa odporność na ścieranie i wytrzymałość na rozdarcie, zachowując jednocześnie przyjemne odczucie bawełny. Wykorzystując specjalną technikę tkania, Concordia Textiles jest w stanie wyprodukować tkaniny z poliestrem na stronie wierzchniej tkaniny, zwiększając trwałość kolorów o wysokiej widoczności nawet po wielokrotnym praniu przemysłowym, oraz bawełnę na spodniej stronie dla dodatkowego komfortu.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny wodoodporne i oddychające - Omnicoat - Omniclima

Tkaniny ochronne odporne na warunki atmosferyczne - nieprzenikniona bariera dla wody i wiatru.

Concordia Textiles produkuje szeroką gamę tkanin, które są jednocześnie wodoodporne i oddychające. Produkty różnią się w zależności od wymagań klientów dotyczących wodoodporności, oddychalności i poziomu cen. Szeroki wybór materiałów podstawowych może być powlekany lub laminowany za pomocą hydrofilowego PU lub laminowany z e-PTFE, mikroporowatymi membranami PU lub PES. Na życzenie można dodać dodatkową warstwę polarową, aby utworzyć kombinację 3-warstwową. Wszystkie tkaniny z tej serii można prać przemysłowo.

Oddychające i wodoodporne tkaniny Concordia Textiles mają zdolność przepuszczania pary wilgoci przez materiał na zewnątrz a jednocześnie stanowią barierę dla wody i wiatru, dzięki temu wykonana z nich odzież zapewnia optymalny komfort noszenia.

Dla wszystkich wodoodpornych tkanin Concordia Textiles można zastosować wysokowydajne i w pełni zgodne z Ökotex Standard 100 wykończenia, aby dodatkowo tkaniny były odporne na przenikanie olejów.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny kamuflażowe mundurowe

Ochrona i komfort w każdych warunkach bojowych.

Wytrzymałe wodoodporne i oddychające wojskowe tkaniny mundurowe Concordia Textiles gwarantują żołnierzom optymalny komfort w trudnych warunkach pogodowych. Tkaniny o zmniejszonej palności chronią przed gorącem i płomieniami, które żołnierze mogą napotkać podczas misji wojskowych. W przypadku tkanin trwale trudnopalnych ochrona jest stała przez cały okres użytkowania odzieży.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny na kamizelki kuloodporne i taktyczne

Niezwykle wytrzymałe - lekkie - wodoodporne - niepalne tkaniny do zadań taktycznych

Kamizelki kuloodporne są używane przez policjantów, żołnierzy i VIP-ów, którzy obawiają się zamachów na swoje życie. Dzięki nim nawet człowiek trafiony kilkakrotnie z niewielkiej odległości wychodzi z opresji bez szwanku, dzięki czemu może odpowiedzieć napastnikowi ogniem z własnej broni. Concordia Textiles opracowuje i produkuje bardzo odporne tkaniny na kamizelki kuloodporne i taktyczne. Dostarcza tkaniny z para-aramidów do wnętrza kamizelki, jak również wysoce odporne na przetarcia tkaniny Cordura® i wytrzymałe tkaniny poliestrowe na zewnątrz, zawsze zwracając szczególną uwagę na osiąganie wymogów wagowych bez utraty komfortu i wytrzymałości. Oprócz odporności na niepogodę tkaniny mają także właściwości niepalne, jak również mogą zostać wykończone antybakteryjnie czy przeciwgrzybicznie.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny militarne na systemy nośne

Niezwykle odporne na czynniki mechaniczne i pogodowe tkaniny wojskowe na plecaki i torby.

Concordia Textiles produkuje tkaniny Cordura® do stosowania w plecakach i pokrowcach na plecaki. Tkaniny Cordura® są znane ze swojej trwałości i odporności na ścieranie, rozdarcia. Concordia Textiles to specjalista w dziedzinie kamuflażu na Cordurze®. Nawet powlekane czy laminowane tkaniny spełniają wymagania standardów IRR tak dla tkanin jednobarwnych jak i kamuflażowych.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny wojskowe na śpiwory

Idealne połączenie lekkości z wytrzymałością.

Połączenie tradycyjnych technologii z nową gamą innowacyjnych rozwiązań tekstylnych sprawia, że tkaniny na śpiwory Concordia Textiles stanowią idealne rozwiązanie dla każdego środowiska i sprawdzają się we wszystkich warunkach bojowych optymalnie łącząc komfort z wydajnością. Nadają się do wykorzystania przez cały rok w bardzo zróżnicowanych warunkach pogodowych i szerokim zakresie temperatur. Zapewniają najwyższy poziom odporności i wytrzymałości na rozdarcie, chronią przed brudem i pozwalają sprawnie usunąć ewentualne zanieczyszczenia.

Wiatroodporne, wodoodporne i oddychające

Tkaniny na śpiwory Concordia Textiles zapewniają zaawansowaną ochronę przed wiatrem i wilgocią. Chronią zarówno przed wilgocią zewnętrzną, jak i kondensacją wilgoci wewnątrz śpiworów, szybko odprowadzajac ją na zewnątrz co praktycznie eliminuje jej negatywne skutki i pozwala na ich zastosowanie w sytuacjach, w których wcześniej nie było takiej opcji.

Imponująca redukcji masy w porównaniu do tkanin o innym przeznaczeniu

Dzięki unikalnym technologiom tkaniny te są ultralekkie i pozwalają produkować śpiwory, które nie tylko doskonale sprawdzą się jako pojedynczy lekki specjalistyczny sprzęt, ale są w stanie zintegrować się z innym asortymentem taktycznego wyposażenia, zapewniając tym samym ich większą wszechstronność.

Niewielka waga tkanin śpiworowych Concordia Textiles staje się niezwykle istotnym parametrem kiedy poza śpiworem trzeba dźwigać ciężki ekwipunek taktyczny na plecach.

Przykładowe zastosowanie:

Tkaniny namiotowe

Super wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne tkaniny na namioty i poncza.

Indywidualne namioty i wojskowe poncza mają na celu ochronę żołnierzy przed wilgocią i trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego tak ważna jest tkanina, z której wykonany jest namiot. Odpowiedni powinien skutecznie ochraniać przed deszczem, wiatrem, a także i słońcem. Concordia Textiles produkuje różnorodne tkaniny o idealnych właściwościach do zastosowania w namiotach i ponczo. Tkaniny namiotowe Concordia wyróżnia wysoka odporność na warunki atmosferyczne - są wodoodporne, oddychające i nie przepuszczają wiatru. Nawet podczas intensywnego deszczu woda spływa po nich i nie zatrzymuje się. Tkaniny namiotowe to również ogromna wytrzymałość mechaniczna - na przetarcia, rozciąganie i rozrywanie przy odpowiednio niskiej wadze i właściwej elastyczności. Jeśli jest to wymagane, można dodać wykończenie trudnopalne lub nadruk kamuflażu.

Przykładowe zastosowanie:

Skontaktuj się z nami !

Hurtownia tkanin specjalistycznych, dodatków krawieckich i artykułów pasmanteryjnych
Bezpośredni importer i wyłączny przedstawiciel w Polsce wielu renomowanych światowych producentów tekstyliów
Zapraszamy do stałej współpracy: ul. Ostrowska 458, 61-324 Poznań

Skontaktuj się z nami! Hurtownia Benetex to ponad 25-letnie doświadczenie w branży krawieckiej, wyjątkowa obsługa klienta, 
      wiedza i wszechstronna pomoc zakresie doboru odpowiednich tkanin i dodatków krawieckich.

Piotr Szymański

Właściciel


+48 618 705 692

piotr.szymanski@benetex.pl

Marek Piasecki

Handlowiec
rejon Polska Wschodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 609 824 773

marek.piasecki@benetex.pl

Arkadiusz Razik

Handlowiec
rejon Polska Zachodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 609 824 772

arkadiusz.razik@benetex.pl

Ewelina Lehmann

Specjalista ds. handlowych
rejon Polska Wschodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 451 053 908

e.lehmann@benetex.pl

Agnieszka Jankowska

Specjalista ds. handlowych
rejon Polska Zachodnia

(Mapa podziału handlowego poniżej)

+48 601 770 013

a.jankowska@benetex.pl

Maciej Jasiecki

Logistyka i realizacja
zamówień


+48 609 824 771

m.jasiecki@benetex.pl

Anna Rembielak-Taciak

Księgowość


+ 48 451 053 909

a.rembielak@benetex.pl

Mapa podziału handlowego

Granica wyznacza rejon Polski Wschodniej oraz rejon Polski Zachodniej.

Wszystkich zainteresowanych osobistym spotkaniem
z nami zapraszamy do siedziby naszej firmy
od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-16.00
sobota - zamknięte

ul. Ostrowska 458, 61-324 Poznań, woj. wielkopolskie